RZK AnasayfaFortinetFortinet Avantajları


Fortinet Üstün Avantajları

Kapsamlı İçerik Koruması
Fortinet günümüzün gelişen ağları için komple bir içerik koruması sunar. Son yıllarda tehditler, bağlantı-tabanlı olmaktan çıkıp içerik-tabanlı olmaya başlamıştır. Geleneksel güvenlik teknolojileri bu değişime ayak uyduramadığı için zararlı içerikle meşru içerik arasındaki ayırımı yapamaz hale gelmiştir.

Tehditler, e-posta ve web tarayıcıları gibi genel uygulamalar dışında, gündemdeki sosyal ağlar yoluyla da ağınıza bulaşabilir. Karmaşıklaşan tehditler, uygulamayı teşhis edip trafiği açıp açmamak gibi basit kararlardan öte, çok daha fazla işlevsellik sunan komple bir içerik koruması gerektirir. Fortinet uygulama kontrolünü ve tüm içeriği kapsayan kimlik-bazlı kural denetimlerini tek bir çatı altında toplar. Fortinet çözümleri, güvenli kaynaklardan ve yetkili uygulamalardan da gelse her türlü meşru içerik arkasına gizlenebilen tehditleri tespit etmek için şeffaflık sağlar. Bu benzersiz koruma ile yeni uygulamaları ağınızda çalıştırabilirsiniz ama zararlı içerik ya da uygulamalar otomatik olarak engellenir.


Sertifikalı Koruma
Fortinet, bütün ana güvenlik teknolojilerinde sertifikalandırılmış bütünleşik güvenlik sistemi üreticisidir. En üstün performans ve kalite standartlarının uygulandığını gösteren bu bağımsız sertifikalar, Fortinet'in çoklu güvenlik teknolojilerini tek bir cihazda toplama kabiliyetini sergilemektedir.


Güvenlik Pazarı Liderliği

Performansı güçlendiren, korumayı artıran ve maliyetleri azaltan amaca yönelik çözümler sunan Fortinet, bütünleşik güvenlik sistemlerinde pazar lideridir. Fortinet bugün dünya genelinde Fortune Global 500 şirketlerinin büyük çoğunluğunun dahil olduğu 150.000'den fazla kuruluşun ağ güvenliğini sağlamaktadır. Dünyanın en büyük ve en başarılı kuruluşlarının, devlet kurumlarının, üniversitelerin ve servis sağlayıcılarının çoğu Fortinet teknolojisine güvenmektedir.

Yüksek Performans
Fortinet'in amaca yönelik donanımı ve yazılımı, en yoğun ağ ortamlarında dahi güvenlik endüstrisindeki en üstün ve öncü performansı sağlar. Bütünleşik mimari, özellikle en düşük gecikme süresiyle, en yüksek düzeyde performans elde edecek şekilde tasarlanmıştır. Fortinet'in özgün yaklaşımı neticesinde paket işleme süresi en aza indirilirken veriler de tehditleri yakalamak amacıyla büyük bir titizlikle taranır.

Özgün FortiASIC işlemcileri zararlı içeriği tespit etmek için multi-Gigabit hızlarında ihtiyaç duyulan gücü sağlar. Diğer güvenlik sistemleri genel amaçlı merkezi işlemcilere dayalı olduğu için günümüzün içerik-bazlı ve bağlantı-bazlı çeşitli tehditlerine karşı yetersiz kalabilmektedir. FortiASIC işlemcileri, ağ güvenlik sisteminin ağınızda bir darboğaz oluşmasını önlemek için ihtiyaç duyduğu performansı sağlar.

Global Tehdit Araştırması ve Desteği

FortiGuard laboratuvarlarındaki araştırmacıların oluşturduğu global tehdit ekibi her an değişen tehdit tablosunu, 24 saat boyunca gözetim altında tutar. Sayıları 200'ü aşan FortiGuard araştırmacısının oluşturduğu bu laboratuvar ekibi, kullanıcıların ağının sürekli olarak koruma altında tutulmasını sağlamak için gece gündüz gelişmeleri izler. Ayrıca yeni ve gelişmekte olan tehditlere karşı koruma sağlamak için hızla ürün güncellemesi yapar ve ayrıntılı güvenlik bilgileri sağlar. FortiCare müşteri hizmetleri destek organizasyonu da Amerika'daki, Avrupa'daki ve Asya'daki destek personelinin yardımıyla bütün Fortinet ürünleri için dünya çapında teknik destek sağlar.

Güvenlikte Öncü
Fortinet, firewall ve VPN gibi geleneksel teknolojilerin sağlayabileceği ağ korumasından çok daha fazlasına ihtiyaç duyan kuruluşların karşılaştığı zorlukları çözmek amacıyla 2000 yılında kurulmuştur. Diğer üreticiler içerik bazlı yeni tehditlere karşı, karmaşıklığı ve maliyetleri artıran parçalı çözümler geliştirdiler. Fortinet diğer üreticilerden farklı olarak özgün bir yaklaşım ile Bütünleşik Güvenlik Sistemlerini (UTM) geliştirmiştir.
Geliştirilen bu çözüm firewall, VPN, uygulama kontrolü, saldırı durdurma ve web/url filtreleme dahil birçok fonksiyonu tek bir platformda güvenli şekilde bütünleştirir.

Daha Azı ile Daha Kapsamlı Güvenlik
Fortinet'in bütünleşik güvenlik stratejisi ve pazar lideri durumundaki teknolojisi, maliyetlerinizi azaltıp güvenlik altyapınızı basitleştirirken güvenliğinizide güçlendirmenize yardımcı olur. Fortinet ürünleri ve güncelleme hizmetleri, dinamik güvenlik tehditlerine karşı üstün performans sergileyen kapsamlı bütünleşik koruma sağlar. Fortinet'in ağ güvenliği odaklı yaklaşımı, karşılaştığınız tehditlerin değişim sürecini öngörmesine ve ihtiyaç duyduğunuz etkili ve yenilikçi çözümleri geliştirmesine yardımcı olur. Dünya genelinde her alandaki kuruluşlar güvenlik risklerini azaltmak ve yatırım getirisini artırmak için Fortinet'i tercih etmektedirler.


"Yeni Yönetilen UTM hizmetleri ile, müşterilerimizin ağ güvenliğini sağlamak onlara huzur verir. Fortinet müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre sistemlerini yönetmek, korumak ve büyütmek için son derece güvenilir, kolay, geniş güvenlik çözümleri sunar. Fortinet minimum karmaşıklık ile maksimum güvenlik sağlar"


 

Fortinet Türkçe Ürün Kataloğu için
tıklayınız...


 

Fortinet İngilizce Broşür için tıklayınız...


             Dokümanlar
 

› Fortinet Matrix (İng.)

› Teknik Dokümanlar

             Fortinet Demo Merkezi
             Fortinet Videolar

Kısaca Fortinet

Fortinet Kuruluş Yılı
2000

Şirket Merkezi
Sunnyvale, California

Çalışan Sayısı
9700

İlk Ürün Çıkışı
Mayıs 2002

Dünyadaki Kurulu Sistem Sayısı
12.200.000+

Sektör Başarı ve Ödülleri
- 4 ICSA Lab. Sertifikası
- 9 NSS Lab. Onayı (UTM)
- ISO 9001 Belgesi
- Virus Bulletin Virus, Spam, Web Ödülü

Pazar Liderliği
Dünya Çapında UTM Pazar Lideri
itunes.apple.com
 twitter.com facebook linkedin blog.fortinet.com youtubeKurumsal
RZK Hakkında
Fatura Bilgileri
  Çözümler
Network
Güvenlik
Veri Depolama
  Markalar
Fortinet
EnGenius
Netgear
FortiLogger
  Hizmetler
Satış Öncesi Destek
Eğitim
Kurulum
Teknik Destek
Destek Anlaşması
Hızlı Ürün Değişimi
  Garanti ve Arıza
Garanti Şartları

Arıza ve RMA


  Haberler
İletişim Bilgileri
Anasayfa
RZK Mühendislik ve Bilgisayar Sistemleri
Ankara Ticaret Merkezi - A Blok
1450. Sokak No: 3 Kat: 10 Daire: 48-51
06510 Çukurambar / ANKARA
Tel: 0 (312) 472 15 30 Faks: 0 (312) 472 15 40

info@rzk.com.tr

KVKK Aydınlatma Metni

Copyright © 2013 - Her Hakkı Saklıdır